Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 25.02.2021, 01:23

Ізяславська

районна бібліотека

для дітей

Меню сайту
Новинки книг
WI-FI
Ми у соц. мережах
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Література про рідний край

Поточний бібліографічний список

Нові надходження краєзнавчої літератури

 за 1-ше півріччя 2018 року

 

 1. Бугрім Г.В. Історія розвитку Паралімпійського та Дефлімпійського руху на Хмельниччині: ред. Ольхова Т.П. – Хмельницький, 2017. – 20 с.

У даному виданні наводиться аналіз виступів спортсменів, роботи заслужених тренерів на основі спортивних досягнень, історія розвитку Паралімпійського та Дефлімпійського руху на Хмельниччині та біографічні дані на спортсменів, тренерів, фахівців, майстрів спорту України.

 

 1. Будівничі та нескорені: збірник / Хмельниц. обл. орг. Нац. СПУ ; упоряд.-ред. П. І. Маліш. – Кам'янець-Подільський : Друкарня Рута, 2017. – 62 с.

Збірник розповідає про сьогодення України, подільського краю, війну з путінським режимом. Не обминули автори теми історії, життя і діяльності земляків з діаспори. Привернуть увагу читачів добротні поезії та оповідання хмельницьких письменників, членів національної спілки краєзнавців України.

 

 1. Вітвіцька Н. Першими на вогонь. Книга ХІІІ / Н.В. Вітвіцька. – Хмельницький: ПП Цюпак А.А., 2017. – 300 с.: іл.

Надію Вітвіцьку, хмельничанку, поетесу хмельницького «Майдану» можна вважати волонтеркою рідного слова. За перемогу України вона бореться своєю творчістю, вірить в неї всім серцем. Її лірична сповідь є своєрідним літературним щоденником щирої патріотики.

 

 1. Захар’єв В. Давні карти та щоденники про Хмельниччину XVIXVIII століть / В. А. Захар'єв, З. В Захар'єва; Центр дослідж. історії Поділля, Хмельниц. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України, Медіакорпорація "Є". – Хмельницький : Цюпак А. А, 2017. – 168 с. : фото. – (Бібліотечка Медіа-корпорації "Є").

  Книга розповідає про географічно-адміністративні карти авторства інженера і картографа Королів Речі Посполитої Сигізмунда ІІІ Вази та Владислава ІІІ Вази француза Гійома Левассера де Боплана (1600-1673) та найнятого польським магнатом І. Яблоновським італійця архітектора Річчі Занноні (1736-1814), а також висвітлює ту частину писемного спадку мандрівників ХVІ – поч. ХVІІІ ст., де описано їхні відвідини території Центрального Поділля та Південно-Східної Волині, що зараз входять до складу Хмельницької області.

 

 1. Захар'єв В. А. Замки, фортеці, пізньосередньовічні міські укріплення Хмельницької області / В. А. Захар'єв, І. О. Старенький, С. М. Шпаковський; Упр. культури, національностей, релігій і туризму Хмельниц. облдержадмін., Від. охорони пам'яток історії та культури у Хмельниц. обл., Держ. архів Хмельниц. обл., Центр дослідж. історії Поділля. – Хмельницький: Цюпак А.А., 2017. – 216 с. : фото.

У спільній монографії сучасних археологів та пам’яткоохоронців, що входять до ГО «Гектори Поділля», йдеться про оборонні споруди ХVІ-ХVІІ ст., залишки яких збереглися на території Хмельницької області, Центрального Поділля та Південно-Східної Волині.

 

 1. Календар знаменних і памятних дат Хмельниччини на 2018 рік: реком. бібліогр. довід. / Упр. культури, національностей, релігій та туризму Хмельниц. облдержадмін.; Хмельниц. міська орг. НСК України, Хмельниц. ОУНБ. – Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2017. – 204 с.

Календар подає інформацію про найбільш значимі події та ювілеї видатних особистостей краю, які відзначаються у 2018 році. В хронологічному порядку подаються ювілейні дати року, до деяких дат подаються довідки. Видання адресоване науковцям, освітянам, працівникам культури, краєзнавцям, студентам, всім, хто цікавиться минулим і сьогоденням рідного краю.

 

 1. Кордонська Н. Про становлення і розвиток освіти у Новоушицькому районі Хмельницької області / Н.І. Кордонська. – Хмельницький, 2016. – 228 с.

Подається історія становлення і розвитку освіти в Ушицькому повіті Подільської губернії в другій половині ХІХ і на початку ХХ століття на основі глибокого вивчення архівних матеріалів, статей науковців, дослідників.

 

 1. Кравчук В. Пливе в минуле стежка золота: збірка поезій / В. Кравчук. – Ізяслав, 2017. – 216 с.

Збірка віршів видатного поета, письменника, композитора, Заслуженого працівника культури, лауреата премій імені Степана Руданського, імені Микити Годованця, імені Степана Олійника, імені Наталії Забіли, премії Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні», члена Національної спілки письменників України, Почесного громадянина міста Ізяслав видана в пам’ять про цю видатну людину вже після смерті.

 

 1. Михальчишин І.Р. Археологічна карта межиріччя верхів'їв Південного Бугу, Случі, Збруча / І. Р. Михальчишин, С. М.Шпаковський ; Упр. культури, національн., релігій та туризму Хмельниц. облдержадмін., НДІ пам'яткоохорон. дослідж., Центр дослідж. історії Поділля Інту історії України. – Київ : Стародавній світ, 2017. – 190 с. : іл, фото.

 У книзі вміщено відомості про пам’ятки та об’єкти археології, що знаходяться в межиріччі верхів’їв річок Південний Буг, Случ та Збруч. Авторами за результатами суцільного обстеження, раніше недостатньо дослідженої ділянки території Хмельниччини, подано ілюстрації, карти, схеми пам’яток археології, які суттєво доповнюють текстовий виклад.

 

 1. Нас не поставиш на коліна: Друга світова війна у творчості письменників Хмельниччини : поезія, проза / Хмельниц. обл. орг. Нац. спілки письменників України ; упоряд.-ред. П. І. Маліш. – Кам`янець-Подільський : Рута, 2017. – 92 с.

Найжахливіша у ХХ столітті Друга світова війна завершилася для українців мільйонними жертвами і «випаленою землею». У вигнанні нацистів доклали сил як радянські війська, так і червоні партизани, патріоти УПА. Це правда, і жодні московські міфи не зітруть із памяті нашої реальної історії. У збірнику, приуроченому Дню памяті та примирення, вміщено твори поетів і прозаїків Хмельниччини.

 

 1. Напиткін В.М, Богатов К.М. Символіка Хмельницької області: довідник  / В.М. Напиткін, К.М. Богатов. - Хмельницький: Поліграфіст, 2016. - 128 с.; іл.

Видання присвячене історії територіальної, міської та сільської геральдики на території сучасної Хмельницької області в період з XVII ст. до наших днів. Наведено описи та зображення всіх відомих на теренах Хмельниччини гербів та прапорів - як історичних, так і сучасних. Подано методичні рекомендації по створенню гербів та прапорів, а також перелік рішень органів влади та використаної літератури.

 

 1. Повір і живи! : духовна поезія / упоряд. Л. М. Мельник. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2017. – 112 с.

 Збірник «Повір і живи!» – єдиний поетичний збірник, виданний на Хмельниччині на честь 500-річчя Реформації – християнського духовно-просвітницького руху. Збірник створений авторами Хмельниччини, об’єднаних християнськими переконаннями. Віра цих людей – міцна основа їхнього життя та творчості – базується у прощенні гріхів через Ісуса Христа та прославленні Бога.

 1. Побережный В. Случайность. Исторический роман приключений / ред. Л. Малинич. – Хмельницкий: Типография ВИС, 2004. – 16 с.

Захоплюючий роман з 35 розділів, який побудований на красивій грі героїв аристократичного походження.

 1.         Шевернога М.В. Тільки ти повертайся : вірші / М. В. Шевернога. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2017. – 120 с. : мал.

Третя поетична збірка Маргарити Шеверноги, до якої увійшли вірші різних років та найбільше – написані протягом 2014- 2016 років. Авторка щиро ділиться з читачами особистими роздумами, психологічними спостереженнями, висловлює власну життєву позицію – відверто, емоційно, з гумором, часом іронією.

 

 1. Шевченко В.С. Ой, Кармелюче, по світу ходиш ... Роздуми над дослідженнями про Устима Кармалюка – давніми і недавніми / В. С. Шевченко. – 3-тє вид., уточн. з дод. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2017. – 292 с. : фото.

У виданні книги, яке приурочувалося 215-річчю з дня народження Устима Кармалюка, письменник та публіцист, який тривалий час займається дослідженням цієї неординарної і суперечливої постаті, не лише подав уточнені та значно поглиблені історико-біографічні дані про легендарного подолянина, але водночас і роздумував над деякими аспектами і підходами до цієї теми інших дослідників.

 1. Шмурікова-Гаврилюк Н. Квіти Кобзареві / Н. М. Шмурікова-Гаврилюк ; худ. О. Янчук. – Хмельницький : Сторожук О. В., 2017. – 72 с. : фото. кольор.

Нова книжка члена Національної спілки письменників України Ніни Шмурікової-Гаврилюк присвячена Т.Г. Шевченку і вміщує драматичну постановку «Шевченко у Кирилівці або чотири етюди з уяви» та патріотичну лірику «Шевченкове слово»

 

 

04.07.2018

Бібліограф Ізяславської ЦРБ                                                   Т. Гайдашук

 

 

 

 

Поточний бібліографічний список

Нові надходження краєзнавчої літератури за 2017 рік

 

 1. Баренбойм А. Родные акварели: поэтический сборник / А. Баренбойм. – Neue Zeiten – Росток по-русски, 2011. – 70 с.

Поезії А. Баренбойма -  земляка з діаспори.

 

 1. Березіна І.В. Сергій Козак. Архітектура: монографія / І. В. Березіна. – Тернопіль : Терно-граф, 2016. – 48 с.

 

 1. Карась П. П. Серце мусить боліти : роман-трилогія. Кн. 1 / П. П. Карась. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2012. – 208 с.

 

 1. Карась П. П. Серце мусить боліти : роман-трилогія. Кн. 2. : Не схили чола / П. П. Карась ; худож. М. В. Мастикаш. – Хмельницький : Цюпак А. А. , 2012 . – 324 с.

 

 1. Карась П. П. Серце мусить боліти : роман-трилогія. Кн. 3. : Та це ж Немиринці / П. П. Карась ; худож. М. В. Мастикаш. – Хмельницький : Цюпак А. А. , 2013. – 524 с.
           У 2012 році побачив світ роман-трилогія «Серце мусить боліти», присвячений вірній супутниці по життю упродовж більше півстоліття – дружині Тетяні. Це і художня, і публіцистична оповідь про долю подолян з усіма непростими реаліями нашого часу від років повоєнних і до нинішніх днів.

 

 1. Карась П.П. Спасибі!: поезії / П.П. Карась. – Хмельницький: Евріка, 2005. – 511 с.

         До збірки увійшли уже відомі поезії з раніше виданих восьми збірок, а також нові вірші.

 

 1. Карась П.П. Жито і калина: поезії / П.П. Карась. – Хмельницький: Цюпак А.А., 2016. – 340 с.

До нової книги «Жито і калина» увійшла лірика з останніх малотиражних збірок, у т.ч. і цьогорічної «Дайте людині жити!»

 

 1. Книга Пам`яті України. Хмельницька область: історико-меморіальне багатотомне видання в 10 т. - Т. 9. Чемеровецький район; Шепетівський район.. - Хмельницький: Поділля, 1997. - 720 с.: іл.

 

 1. Книга пам’яті України. Хмельницька область:  історико-меморіальне багатотомне  видання   в 10 т. - Т. 4. Ізяславський р-н; Красилівський р-н. – Хмельницький: Поділля, 1995. – 720 с.: іл.

В історико-меморіальне видання занесені імена подолян, що полягли в роки Другої Світової війни в боротьбі проти фашистських загарбників. Четвертий том  «Книги Пам’яті України. Хмельницька область» містить короткі  відомості  про загиблих уродженців і мешканців Ізяславського та Красилівського районів.

 

 1.  Кравчук В.І. Дні непокори : худож. документ. роман / В.І. Кравчук ; худож. М. Андрійчук. – Хмельницький : Поділля, 1999. – 238 с.

  В книзі панорамно висвітлені дії підпільників і партизан Ізяславщини, Славутчини, Білогірщини в роки Другої світової війни. Розповідь будується на архівних матеріалах, листах і спогадах учасників тих подій, багатьох з яких автор знав з дитинства. Книга Василя Кравчука безперечно збагатила українську художньо-історичну романістику періоду Другої світової війни.

 

 1. Кравчук В.І. Третя місячна ніч : повісті / В.І. Кравчук ; худож. М. Ткачук. – Хмельницький : Поділля, 1999. – 263 с.

   Книга адресована учнівській молоді, якій не байдужа новітня історія України. Розповідає вона про період колективізації на Поділлі, воєнні і повоєнні роки життя старовинного Ізяслава та Ізяславщини. Більшість повістей (в збірку їх включено 6) побудована на історичному матеріалі 30-60-х років.
Хоча персонажі творів мають переважно своїх прототипів, з якими особисто був знайомий автор, але образи створені ним виписані яскраво, соковито, об'ємно. Письменник зворушливо і щиро розповідає про дітей, які разом з дорослими боролися з німецькими окупантами, зокрема про Аню Сошенську.
Ця збірка сповнена високого громадянського і національного звучання, викликає повагу до історичних і духовних надбань нашого народу
.

 

 1. Книга Скорботи України. Хмельницька область: історико-меморіальне видання в 4-х т. Т. 1. – Хмельницький: Поділля, 2003. – 788 с.

 

 1. Книга Скорботи України.  Хмельницька область: історико-меморіальне видання в 4-х т. Т. 2. – Хмельницький: Поділля, 2003. – 616 с.

До Книги Скорботи України історико-меморіального видання занесено  прізвища цивільних громадян Хмельницької області, які загинули  від рук фашистів під час бойових дій у роки Другої Світової війни, в період тимчасової  окупації території області та на каторжних роботах  у Німеччині. 1 –й том містить  короткі відомості про загиблих уродженців і мешканців Білогірського, Віньковецького, Волочиського, Городоцького, Деражнянського, Дунаєвецького, Ізяславського, Кам’янець-Подільського, Красилівського, Летичівського, Новоушицького районів та міста Кам’янець-Подільського.

2-й том містить короткі відомості про загиблих  уродженців і мешканців Полонського, Старокостянтинівського, Старосинявського районів.

 

 1. Книга Хмельниччини 2016: анот. кат. вид. (З фондів Хмельниц. ОУНБ) / Упр. культури, національностей, релігій та туризму Хмельниц. облдержадмін.; Хмельниц. обл. універ. наук. б-ка. – Хмельницький, 2017. – 68 с.

Анотований каталог видань інформує користувачів про книги місцевих видавництв та видавництв регіону про Хмельниччину, які надійшли протягом року до фондів Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

 1. Національна книга пам´яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні: Хмельницька область. Ч. 1 / Редкол.: Гавчук І. К. (співголова редкол), Гладуняк І. В. (співголова редкол.), Слободянюк П. Я. (наук. ред.), Осадча Г. Г. (відп. ред.) та ін. - Хмельницький, 2008. - 752 с.

 

 1. Національна Книга пам′яті жертв Голодомору 1932–1933 pp. в Україні. Хмельницька область. К. 2 / Гавчук І. К. (співгол. редкол.), Гладуняк І. В. (співгол. редкол.), Слободянюк П. Я. (наук. ред.), Осадча Г. Г. (відп. ред.). Український інститут національної пам′яті України; Хмельницька обласна державна адміністрація. – Хмельницький, 2008. – 1176 с.

У Книзі Пам´яті на широкому історико-документальному матеріалі, спогадах очевидців, на підставі списків померлих від голоду висвітлюється трагедія штучно організованого на Поділлі і в Україні Голодомору у 1932-1933 роках.

 

 1. Арсен Річинський в житті Заславщини і в контексті української науки : матеріали IX Річинських читань з міжнародною участю "Арсен Річинський і Заславщина" : наук. зб. / Укр. асоц. релігієзнавців, Ізяслав. райдержадмін., Від-ня релігієзнавства Ін-ту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України: ред. А. Колодний, П. Мазур. – Київ ; Кременець ; Ізяслав : Тернограф, 2017. – 140 с.

         Науковий збірник вміщує матеріали IX Річинських читань з міжнародною участю «Арсен Річинський і Заславщина», присвячених 60-річчю пам’яті Арсена Річинського та 100-річчю Ізяславської районної лікарні.

 

 

 

04.01.2018.

Бібліограф Ізяславської ЦРБ                                               Т. Гайдашук

 

Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Наші партнери
Друзі сайту
Архів записів

Ізяславська районна бібліотека для дітей © 2021